Kluczowe transfery GKS Tychy

Hokej na lodzie - zawodnicy podczas meczu

Przed sezonem 2022/23 doszło do dużej liczby zmian w kadrze personalnej GKSu Tychy. Klub opuściło wielu zawodników, ale także wielu hokeistów zasiliło szeregi “Trójkolorowych”. 

Za największe wzmocnienia tyszan można uznać transfery czterech reprezentantów Polski. Mowa o Oskarze Jaśkiewiczu, Bartoszu Ciurze, Filipie Komorskim i Jakubie Bukowskim. Warto podkreślić przy tym, że dla trzech pierwszych graczy transfer do Tych będzie powrotem do Polskiej Hokej Ligi z zagranicy.

Do największych osłabień zalicza się z kolei odejście z zespołu Michaela Cichego i Alexandera Szczechury. Amerykanin i Kanadyjczyk o polskich korzeniach w swoim hokejowym CV mają grę w Stanach Zjednoczonych, co świadczy o ich umiejętnościach. Zawodnicy ci przez pięć lat reprezentowali barwy GKSu Tychy i byli czołowymi postaciami drużyny. W kampanii 2022/23 trener Andriej Sidorenko nie będzie mógł jednak już skorzystać z ich usług. Co ciekawe, obydwaj zawodnicy odeszli do tego samego klubu – mowa o klubie Re-Plast Unia Oświęcim.

Michał Podkowa

Analityk sportowy z 12 letnim doświadczeniem. Pasjonat hokeju i były gracz na amatorskim poziomie. Ukończyłem naukę w University of Toronto w 1998 roku.