Piłkarska sekcja GKS-u Tychy 2023/24. Szansa na awans do Ekstraklasy?

Możliwość komentowania Piłkarska sekcja GKS-u Tychy 2023/24. Szansa na awans do Ekstraklasy? została wyłączona

Od momentu powrotu piłkarskiej drużyny GKS-u Tychy na zaplecze Ekstraklasy to poza pewnymi wyjątkami można śmiało powiedzieć, że jest to typowy zespół środka tabeli. 6 kwietnia 2023 roku doszło do przełomowego momentu w historii klubu. Nowym większościowym akcjonariuszem piłkarskiej sekcji tyskiego klubu ogłoszono międzynarodowy koncern Pacific Media Group. Cel nowego właściciela? Walka o awans do Ekstraklasy. 

Piłkarska sekcja GKS-u Tychy – kadra 2023/24

Kadra GKS-u Tychy w sezonie 2023/2024 prezentuje się następująco:

Bramkarze: Maciej Kikolski, Stanisław Czarnogłowski, Adrian Kostrzewski

Obrońcy: Petr Buchta, Marko Dijaković, Nemanja Nedić, Jakub Budnicki, Marcel Błachewicz, Krzysztof Machowski, Dominik Połap, Jakub Tecław 

Pomocnicy: Wiktor Niewiarowski, Marcin Szpakowski, Przemysław Mystkowski, Kacper Skibicki, Michał Ploch, Norbert Wojtuszek, Mateusz Radecki, Wiktor Żytek, Jakub Bieroński, Dorian Orliński, Miłosz Pawlusiński, Denis Matyśkiewicz, Natan Dzięgielewski 

Napastnicy: Daniel Rumin, Bartosz Śpiączka, Patryk Mikita 

Transfery do GKS-u Tychy 

Przed startem sezonu 2023/2024 szefostwo GKS-u Tychy dokonało kilku naprawdę solidnych, jak na realia I ligowe wzmocnień. Do zespołu prowadzonego od tej kampanii ligowej przez trenera Dariusza Banasika dołączyło aż dwunastu nowych piłkarzy. Wśród nich są tacy piłkarze jak Jakub Bieroński z Podbeskidzia Bielsko-Biała, czy znani z występów w Ekstraklasie Przemysław Mystkowski, Norbert Wojtuszek oraz Bartosz Śpiączka. 

GKS Tychy – początek sezonu 2023/24

Jak widać przed nowym sezonem w GKS-ie Tychy zdecydowano się na dość mocne przewietrzenie szatni i wpuszczenie do niej sporej ilości świeżego powietrza. Obserwując początek sezonu 2023/2024 można powiedzieć, że ten zabieg przynosi efekty. Tyszanie obecną kampanię ligową zaczęli z wysokiego “C”. 13 punktów po sześciu rozegranych kolejkach i piąte miejsce w tabeli to dobra pozycja wyjściowa dla piłkarzy GKS-u Tychy do ataku na Ekstraklasę. 

Czy GKS Tychy awansuje do Ekstraklasy?

W tym sezonie rywalizacja o awans do Ekstraklasy zapowiada się arcyciekawie. Obrazuje to zresztą tabela I ligi. Różnica między 1, a 6 drużyną w stawce to na ten moment zaledwie dwa punkty. Chętnych do powrotu w szeregi Ekstraklasy jest przynajmniej kilku. W tym gronie są zespoły: Miedzi Legnica (1.55), Wisły Kraków (1.65), Lechii (2.50), GKS-u Katowice (3.50), Niecieczy (3.75). 

Michał Podkowa

Analityk sportowy z 12 letnim doświadczeniem. Pasjonat hokeju i były gracz na amatorskim poziomie. Ukończyłem naukę w University of Toronto w 1998 roku.