Tyskie Lwy

Tyskie Lwy młodzieżowy zespół hokeja na lodzie

Tyskie Lwy – tak określane są młodzieżowe drużyny hokejowe, które grają w barwach MOSM Tychy. Dotyczy to takich kategorii wiekowych jak: Minihokej, Mikrusy, Żaki Młodsze,  Żaki Starsze, Młodziki i Juniorzy Młodsi. Innymi słowy, można powiedzieć, że Tyskie Lwy to zespoły juniorskie GKSu Tychy dla dzieci i młodzieży.

W swojej historii Tyskie Lwy wielokrotnie sięgały po cenne trofea – zarówno na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej. Przykładem może być trzecie miejsce Mistrzostw Polski w kategorii Junior Młodszy w sezonie 2017/18,a także złoto i brąz w kategorii Minihokej zdobyte na VIII Międzynarodowym Turnieju Minihokeja.

Warto także wspomnieć o tym, że nierzadko bezpośrednia droga z Tyskich Lwów prowadzi do seniorskiej kadry klubu występującego na co dzień w Polskiej Hokej Lidze. W sezonie 2022/23 w dorosłej drużynie GKSu Tychy znaleźli się między innymi Mateusz Kubiaczyk czy Karol Sobecki, którzy uprzednio związani byli z MOSM Tychy. Tyskie Lwy są więc idealnym miejscem do rozwoju i walki o sportowe marzenia wielu młodych ludzi.

Michał Podkowa

Analityk sportowy z 12 letnim doświadczeniem. Pasjonat hokeju i były gracz na amatorskim poziomie. Ukończyłem naukę w University of Toronto w 1998 roku.